ما منتظر ارائه تعریف شاخصه ها برای ورود زنان بعنوان کاندیدا در عرصه کارزار رقابت انتخاباتی هستیم.

به گزارش روابط عمومی جامعه زینب(س) اعظم حاجی عباسی دبیرکل جامعه زینب(س) اعلام کرد:ما منتظر ارائه تعریف شاخصه ها برای ورود زنان بعنوان کاندیدا در عرصه کارزار رقابت انتخاباتی هستیم.

خانم قوی در مصاحبه اخیر خود بعنوان سخنگوی شورای وحدت اظهار داشت تفسیر قانون اساسی وظیفه شورای نگهبان است و امروز حرف شورای نگهبان این است که ما به لحاظ قانونی منعی برای ثبت نام زنان مانعی نداریم .
لازم به ذکر است این حرف تازه ای نیست مهم این است که بانوان بدلیل جنسیت رد صلاحیت نشوند و شورای محترم نگهبان موارد رد صلاحیت ثبت نام کنندگان را قبل از بررسی بصورت شفاف تبیین و تعیین نماید تا افراد واجد شرایط و دارای معیارهای تعیین شده توسط شورای نگهبان اقدام به ثبت نام نمایند و در مورد بانوان بوضوح اعلام نماید که هیچ فردی بدلیل جنسیت رد صلاحیت نمیشود .
اما در مورد نظر آقایانی که گفتند مصداقش را در بین بانوان نداریم ، لازم است شاخصه ها و معیارهای مد نظر خود را بفرمایید ، تا بتوان تطبیق داد که آیا مصادیقش وجود دارد یا خیر .
وقتی کلی نظر داده میشود در واقع فرافکنی است .
ما منتظر ارائه تعریف شاخصه ها برای ورود زنان بعنوان کاندیدا در عرصه کارزار رقابت انتخاباتی هستیم .

متن مصاحبه سرکار خانم دکتر قوی

به گزارش «تابناک» به نقل از برنا، «نیره قوی»، سخنگوی شورای وحدت اصولگرایان در رابطه با تفسیر شورای نگهبان برای رجل سیاسی و کاندیداتوری زنان در انتخابات گفت: در مورد تفسیر رجل سیاسی در قانون اساسی به عقیده من بازار گرمی وجود ندارد و متن قانون است. در واقع هدف کدخدایی از ابتدا بازارگرمی انتخاباتی نبوده است.

او افزود: شما در اصل ۱۱۵ قانون اساسی رجل سیاسی و تفسیر آن را می بینید حال اینکه تفسیر آن بازار گرمی است یا نه این در شان شورای نگهبان نیست به نظر من برای داغ کردن بازار انتخابات حرف یا قول بیهوده نمی دهند.

قوی تاکید کرد: تفسیر متن قانون اساسی وظیفه شورای نگهبان است. امروز حرف شورای نگهبان این است که ما به لحاظ قانونی برای ثبت نام زنان مانعی نداریم. خود من در اظهار نظری از آقایان شنیدم که گفته شد ما مصداقش را نداریم. اگر متن قانون این جواز را دارد برای مصداق باید به روند برگزاری انتخابات نگاه کنیم و ببینیم مصداق آن هست یا نیست؟!

او در رابطه با گزینه شورای وحدت اصولگرایان برای کاندیداتوری زنان گفت: تا امروز در هیات عالی و شورای وحدت در مورد مصادیق صحبت نشده است. فقط در مورد زنان نیست، قطعا در بحث‌ها نام زنان هم مطرح می شود اما هنوز به تعیین مصداق نرسیده‌ایم.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *