پیام تبریک اعظم حاجی عباسی دبیر کل جامعه زینب(س) به مناسبت عید مبعث

 بسم الله الرحمن الرحیم
” و ما ارسلناک الا رحمه للعالمین ”
پیام تبریک جامعه زینب(س) به مناسبت عید مبعث

عید مبعث، عید ولادت قرآن و اسلام است؛ عیدی که در آن حضرت ختمی مرتبت به عنوان آخرین فرستاده خدا و رحمت برای همه عالمیان برگزیده شد و رسالت پیامبری بر دوش او قرار گرفت .
ابتدا فلسفه بعثت و رسالت حضرت را بطور اختصار مد نظر قرار میدهیم
۱- برافراشته شدن پرچم علم و دانش ” اقراء باسم الذی خلق ” و تعلیم و تربیت و حکمت ” یزکیهم و یعلمهم الکتاب والحکمه ”

۲- پرچمداری و برافراشته شدن پرچم عدالت بدین معنا که عدالت در بین آحاد بشر استقرار پیدا کند
” لیقوم الناس بالقسط ”
استقرار عدالت ، نفی تبعیض ، نفی فاصله طبقاتی از مهمترین اهداف بعثت پیامبر اسلام است و قرآن کریم اقامه قسط را مسئله اصلی و هدف تمام پیامبران میداند .

۳- احیاء کرامت اخلاق در بین آحاد جامعه در همه زمانها و مکانها . تا جائیکه پروردگار عالمیان پیامبر اعظم را به اخلاقش می ستاید ” انک لعلی خُلُقِ عظیم ”

۴- عبادت و اتصال روحی انسان با خالق هستی و تزکیه نفس .

در یک جمله میتوان بعثت پیامبر اعظم را اینگونه بیان کرد که ” همه آنچه بشر و بشریت در همه زمانها ، همه مکانها و تحت هر شرایطی به آن نیازمند است ، در بعثت گنجانده شده .
یعنی علم ، دانش ، معرفت ، عدل و برابری و برادری ، حکمت ، رحمت ، کرامت اخلاق و هر آنچه انسان در جریان زندگی سالم به آنها محتاج است .

لازم میدانم به نکته مهمی اشاره کنم که جریان انحرافی را معرفی مینماید .
در حالیکه خداوند پیامبر اعظم را به خُلق عظیم و رحمت للعالمین ستوده و برای وی رسالت اخلاقی تعیین نموده و موفقیت او را بخاطر روش اخلاق مدارانه اش میداند و میفرماید : اگر خشن و سنگدل بودی ، مردم از اطراف تو پراکنده میشدند ، پروژه ای توسط یک جریان انحرافی رقم خورده که میخواهد نقش محوری و بنیادین اخلاق در بعثت نادیده انگاشته شود . تا جائیکه حدیث معتبر ” انی بعثت لاتمم مکارم الاخلاق ” را جعلی میداند و میگوید با این حدیث ساختگی میخواهند ما را از دین سیاسی منحرف کنند . این گروه قدرت طلبی و حکومت کردن را جایگزین اخلاق میخواهند و میگویند پیامبران برای مسائل سیاسی و حکومت کردن آمده اند و نتیجه دعوت به اخلاق و تقوا ابن ملجم ها را پدید آورده و میخواهند دین را در خدمت قدرت و سیاست قرار داده و از قیود دشوار و دست و پا گیر اخلاقی رها سازند .
در حالیکه اگر گمان بریم که قدرت میتواند خلا اخلاقی را پر کند ، از سنت نبوی فاصله گرفته ایم و اشتباه معاویه تکرار خواهد شد .

در پایان و بعنوان حسن ختام گرامی میداریم خجسته عید مبعثی را که با ” اقراء باسم ربک آغاز ” و با ” انا اعطیناک الکوثر ” بیمه و با ” الیوم اکملت لکم دینکم ” جاودانه شد .

ربنا لا تجعلنا فتنه للقوم الضالمین
پروردگارا ما را دستخوش فتنه اشرار و ستمکاران مگردان

جامعه زینب (س) عید مبعث عید رسالت و پیامبری و آغاز راه هدایت و رستگاری و حاکمیت اخلاق در جامعه را تبریک و تهنیت عرض مینماید

اعظم حاجی عباسی
دبیر کل جامعه زینب ( س )
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *