اعظم حاجی عباسی دبیر کل جامعه زینب(س):ایثار و جانبازی؛ راز و رمز تعالی حضرت عباس (ع)

پیام تبریک جامعه زینب(س) به مناسبت ولادت علمدار کربلا
ایثار و جانبازی؛ راز و رمز تعالی حضرت عباس (ع)


در چهارمین روز از ماه شعبان سال ۲۶ هجری قمری پسری در خانه علی (ع) و ام البنین دیده به جهان گشود که مصداق بارز وفاداری و ایثار و جانبازی شد.
در روزهاى کودکى عباس (ع)، پدر گرانقدرش چون آیینه معرفت، ایمان، دانایى و کمال در مقابل او قرار داشت و گفتار الهى و رفتار آسمانى‏اش بر وى تاثیر مى‏نهاد.
حضرت ابالفضل (ع) در خانه ای زاده شد که جایگاه دانش و حکمت بود. او از محضر امیرمومنان (ع) و امام حسن (ع) و امام حسین (ع) کسب فیض کرد و از مقام والای علمی برخوردار شد.
عباس(ع) آمد تا برادری را معنا کند،
وفا را شرح دهد، ایثار را الگو باشد،
شجاعت را تفسیر کند و دلاوری را مصداقی والا گردد.
با توجه به روایاتی که در شان حضرت عباس (ع) از ائمه علیهم السلام رسیده و در آن به ایثار و فداکاری در راه امام خویش تصریح شده است، به روشنی، فضیلت و مقام آن بزرگوار آشکار می شود.
یار وفادار حسین (ع) و علمدار کربلا کسی است که با کمال معرفت در راه دین و امام خویش جانبازی نمود و مراحل کمال و تعالی را طی کرد.
روز میلاد حضرت اباالفضل العباس(ع) ؛ اسوه ادب و دلاوری علمدار کربلا سردار و سقای دشت کربلا سرشار از نسیم شفاعت و عنایت باد.
در اینجا جای دارد تا از تلاش و مجاهدت های فرمانده هان سرافراز سپاه پاسداران بویژه سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و رزمندگانی که با رشادت ،شهامت و سر افرازی در راه حفظ ارزش های مقدس انقلاب و جمهوری اسلامی کوشیده اند قدر دانی نموده و به نوبه خود روز پاسدار و جانباز را تبریک عرض می نماییم. همچنین خجسته میلاد حضرت ابوالفضل العباس(ع) و روز جانباز را به خانواده های معزز شهدا، جانبازان ، ایثارگران و مردم شریف ایران را تبریک و تهینت عرض می نماید.

اعظم حاجی عباسی
دبیرکل جامعه زینب(س)
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *