اعظم حاجی عباسی دبیر کل جامعه زینب(س):انتظار ، عمل است آنهم بالاترین و افضل اعمال ، نه حالت و تظاهر به انتظار .

{ انتظار فرج بالاترین اعمال است }

مُنِ انتَظَرَ اَمرَا  تَهَیَاَ لَهُه

انتظار یک حالت نیست ، بلکه اقدام و عمل و مهیا شدن است .

 


کسانیکه بن بست موجود را برنمی تابند و در انتظار گشایش هستند و میخواهند به مطلوب برسند ، آماده و مهیا میشوند .
نکته مهم این است که انتظار ، عمل است آنهم بالاترین و افضل اعمال ، نه حالت و تظاهر به انتظار . انتظار و آماده باش ، صبر در برابر مشکلات و مصائب را می طلبد ‌و صبر به معنای محاسبه و پیش بینی حوادث و برنامه ریزی است ، تا غافلگیر نشده و صبر پیشه کرده و راهکار برایشان داشته باشیم که کمترین آسیب را داشته باشد . صبر به معنای بی عملی در مواجهه با مصائب نیست . همچنین در مصائب ، مشکلات ، فتنه ها و وسوسه هایی که دل را می لرزاند و غفلت را بوجود میاورد و عدم تحمل تقدیر را موجب میگردد ، میتوان به ذکر رو آورد . با صبر و ذکر به بصیرت می رسیم و با بصیرت راه را در میان شبهات میتوان پیدا کرد .
صبر ، ذکر و بصیرت  ابزار انتظار هستند و زمینه ساز ظهور منجی . در زمانه ای هستیم که نظم نوین جهانی بر هم ریخته و ابر قدرت ها درمانده و آشفته شده اند و با دست خود بنای قدرت را در هم ریخته اند . در چنین شرایطی با تدبر ، تشکل و آمادگی برای خنثی سازی فتنه ها و شبهات ، میتوان با بصیرت راه را یافت و مهیای ظهور شد .
“انتظار ”  افتقار و احتیاج به مصلح را بدنبال دارد . حقیقت انتظار از جائی و زمانی آغاز میشود که رنج ها ، شدائد ، مصائب ، بحران ها ، فقر ، جهل ، جنگ ، تعارض منافع و محدودیت ها در واقعیت زندگی فردی و اجتماعی ، ما را به انتظار و افتقار و احتیاج به حجت میرساند و مهیای ظهور میشویم .
نیک میدانیم که  اصل دین قرآن است ، حامل دین رسول است و حافظ دین ولی معصوم است
برای حفظ دین ، انتظار حقیقی داشته باشیم .

امروز میلاد نور و طلوع حجت و قامت بلند امامت است . و ما در حالی این روز را جشن گرفته ایم که به افتقار و اضطرار و احتجاج نزدیک شده ایم .

ای قامت بلند امامت ؛ در روز میلادت ، به امید تولد دوباره خویش ، جشن میگیریم تا شاید در این تولد مسرور بتوانیم زنجیرهای جهل ، نادانی ،  عادت ها و خرافات را بگسلیم و تو را حاکم بگیریم .
ای سایبان شوق ؛ ما رنج هایی در دل داریم و زخم هایی بر سینه و زنجیرهایی بر خویش ، ما زنجیری خویشتن هستیم
و خود را با دست خود بسته ایم . هنوز هم رهسپار کوچه های گنگ و بن بست کسانی هستیم که ما را برای خودشان میخواهند ، نه برای خدا .
ای نزدیکتر از من به من ،  ای حضور امن و امان و ای تولد بالغ تاریخ ، میلادت را جشن میگیریم به امید آنکه خودمان به تولدی دیگر برسیم و از شکم عادت ها و تقلیدها و از شکم قالب ها و محدوده ها و روابط تولید و بازتاب ها و غریضه ها بیرون آییم و با تدبر و تفکر و تعقل خویش به آزادی انسانی برسیم و در این آزادی حاکمی را انتخاب کنیم که نور راه ما و حجت راه رفتن ما و امین استعدادهای ما و پناه ما باشد .
تولد چنین امامی اگر با جشنی همراه باشد ، باید جشن تولد دوباره ما باشد ، چرا که این امامت و ولایت را فقط پس از تولد دوباره خود میتوانیم تحمل نماییم و این امام را جز با این دید وسیع و مترقی نمیتوانیم شیعه باشیم و پیرو .

خوشا آنانکه در جدائی ها ، با هم هستند و بیچاره کسانی که در جمع ها هم  ناهماهنگ اند .

جامعه زینب (س) میلاد نور و منجی بشریت را به مقام معظم رهبری و همه منتظران موعود تبریک تهنیت عرض مینماید

اللهم عجل لولیک الفرج

اعظم حاجی عباسی

دبیر کل جامعه زینب(س)
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *