پیام تبریک اعظم حاجی عباسی دبیر کل جامعه زینب(س) بمناسبت روز ارتش

وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّهٍ وَمِن رِباطِ الخَیلِ تُرهِبونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ

آمادگی نیروهای مسلح موجب بیمناکی دشمنان میشود . البته بیمناک از ایستادگی و مقاومت در مقابل شرارت های دشمن .
از آنجاییکه مشی سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی اسلام مغایر با تسلیم شدن و قبول استضعاف و وابستگی است ، ضمن تاکید بر اصل برادری و مدارا ، در برابر متجاوزان و دشمنان امر به جهاد و ایستادگی میدهد .
ارتش ، سپاه پاسداران و نیروهای انتظامی دوشادوش یکدیگر و با یک هدف و راه مشترک همواره با اقتدار و ایستادگی به این مهم عمل نموده و موجبات آرامش ملت را فراهم و دشمنان را بیمناک از تجاوز نموده است .

یکی از بهترین و هوشمندانه ترین کارهای بزرگ امام عزیزمان تعیین روز ارتش بوده است
در پی استعفای شهید سپهبد قرنی از ریاست ستاد مشترک ارتش و با در خواست دیدار فرماندهان با حضرت امام جهت ساماندهی ارتش ، امام با هوشمندی تمام پیامی تاریخی صادر نموده و  ۲۹ فروردین ماه را روز ارتش نامگذاری کردند و امسال ۴۱ سال است که در این روز مراسم روز ارتش برگزار میشود .
ارتشی که در آستانه پیروزی انقلاب نقش مهمی در این پیروزی داشته و هشت سال دفاع مقدس را با جانفشانی و ایثار و فداکاری از تمامیت ارضی کشور و امنیت مردم دفاع کرد . ارتشی که به فرموده مقام معظم رهبری نه در خدمت قدرت طلبی های شخصی بوده و نه برای شخص میمیرد ، ارتشی که برای برافراشته نگهداشتن پرچم استقلال کشور و حفظ و حراست از جان و مال و ناموس ملت ، غیورانه ایستادگی کرده و در زمان صلح مردانه پشتیبان مردم و نظام بوده است . ارتش جمهوری اسلامی هرگز طلبکار نبوده و هیچگاه سر سفره انقلاب به غارتگری ننشسته و بدون هیچ توقعی خدمت کرده است .
جامعه زینب ( س) روز این مردان دلاور بی ادعا را تبریک میگوید و امنیت امروز را مرهون پایمردی آنان میداند .

 

اعظم حاجی عباسی
دبیر کل جامعه زینب(س)

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *