پیام تبریک اعظم حاجی عباسی دبیر کل جامعه زینب(س) به مناسبت هفته کارگر

بسم الله الرحمن الرحیم
لیس للانسان الا ماسعی

به مناسبت هفته کارگرکارگران این قشر شریف و زحمتکش که با تلاش فراوان حاصل مجاهدت های خود را صرف میکنند و در مکتب اسلام حقوقشان بطور کامل به رسمیت شناخته شده امروزه مورد ظلم و غفلت قرار گرفته اند و قطعا دل امام زمان که مهربان ترین است به مردم را به درد آورده .
اسلام تمام حقوق متعارف و اولیه کارگران را تضمین نموده که مهمترین آن دستمزد متعارف آنان که شامل ( خوراک ، پوشاک ، مسکن ، بهداشت ، سلامت و تحصیل فرزندان آنها ) میباشد را بر عهده کارفرمایان اعم از دولتی و غیر دولتی قرار داده همچنین حقوق سالمندی و بازنشستگی آنان را .
تا جاییکه پیامبر اعظم (ص) توصیه به پرداخت دستمزد کارگر قبل از خشک شدن عرق بدنش میفرمایند.
همچنین حضرت علی (ع) میفرمایند :لعنت خدا بر کسی باد که مزد کارگری را نپردازد.
اصل کرامت در قرآن کریم یک اصل مهم است و بر کارفرمایان واجب است مراعات حال کارگران در حدی که کرامتشان حفظ گردد . مصداق این گفته : بوسه زدن بر دست کارگر توسط پیامبر اسلام است که بالاترین تواضع است و به همه بشریت و در همه دوران این پیام را میرساند که بر ما واجب است حفظ کرامت و شان والای کارگران که از بندگان محبوب خدا هستند .
با همه سفارشات و تاکیداتی که دین اسلام بر حقوق کارگر صورت گرفته اما مناسبات اقتصادی امروز به گونه ای است که کارگران زحمتکش و محبوب خدا و رسول و ائمه که بیشترین نقش را در چرخه اقتصاد کشور دارند ، عمدتا در بدترین جایگاه اجتماعی و وضعیت معیشتی قرار دارند و با آموزه های دینی ما مغایرت دارد .

در خاتمه گرامی میداریم هفته کارگر و هر روز کارگران زحمتکش و شریف را که بالاترین نقش را در جهش تولید ملی میتوانند داشته باشند .

اعظم حاجی عباسی
دبیر کل جامعه زینب (س)
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *