BREAKING NEWS
Search

پیام تبریک اعظم حاجی عباسی دبیر کل جامعه زینب(س)بمناسبت روز معلم

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ
َیُزَکّیهِم وَیُعَلِّمُهُمُ الکِتابَ وَالحِکمَهَ

بشریت امروز به دو جریان ناشی از بعثت نیاز دارد ؛ یکی برانگیخته شدن فکر و اندیشه و دیگری تهذیب اخلاق .
در قرآن کریم ، بغیر از یک مورد تقدم تزکیه بر تعلیم است و بر این اساس به این نتیجه مـی رسیم که تزکیه قبل از تعلیم کارآیی دارد ، چرا که ابتدا باید زمینه فکری کودک ساخته شود تا پذیرش تعلیم را بیابد .
جریان صحیح تربیت به جریان صحیح علم کمک میکند تا جریان علمی آزاد، ابتکار و خلاقیت را کور نکند ، حافظه را تلنبار نکند و امتحان ها را بدنبال آورد که ابتکار و مهارت را مشخص می نماید، نه قدرت حافظه و تخیل ذهن .
قرآن کتابی است که به انسان رشد را هدیه میدهد ( یَهْدِی إِلَى الرُّشْدِ)
رشد همانا مدیریت کردن استعدادهای تکامل یافته است . رشد در زبان قرآن بسیار پر بارتر از تکامل است .
اگر به پرورش و رشد کودکان پرداخته نشود ، گرفتار احتکار و تراکم استعدادها خواهیم شد و همواره نیازمند بیگانگان خواهیم ماند .
موضوع { تربیت ، سازندگی و رشد} بزرگ ترین مسئولیت ما در این قرن وحشی است .
تربیتی که مسخ انسان نباشد و آزاداندیشی را از وی نگیرد و نفی وی نبوده و شعاری نباشد، بلکه روشنی دادن و ریشه دادن و فراهم نمودن زمینه رشد او باشد و روشنفکری و روشندلی را با هم داشته باشد .
تربیت صنعتی است بزرگ با هزینه ای بسیار که معمولا در ردیف هزینه ارتش و دفاع و گاهی از آنهم فـراتر بـوده و به
نوعی سرمایه گذاری پر سود است .
بنابراین نتیجه میگیریم که با توجه به اهمیت موضوع و اینکه تمام بار مسئولیت این امر به عهده مربـی و تعلیم دهنده می باشد و اگر این قشر شریف و زحمتکش که کار خود را با عشق انجام میدهد دغدغه معیشت خود را داشته باشد و آسوده خیال نباشد نمیتواند این امر مهم و حیاتی را که آینده کشور را تضمین میکند به نحو متعارف انجام دهد .
طرف دیگر دانش آموزان هستند که برای رشد و شکوفایی استعدادهایشان نیاز به محیطـی سالم و امـن دارند و همه اینها از وظائف دولتمردان است که چنین شرایطی را برای آینده سازان کشور فراهم نمایند.
جامعه زینب ( س) ضمن گرامیداشت روز معلم و یاد و خاطره معلم شهید استاد مطهری ، خواستار توجه اکیـد مسئولین به آموزش و پرورش و حل مشکلات آن مـی باشد .

اللهم وفقنا لما تحب و ترضی

اعظم حاجی عباسی

دبیر کل جامعه زینب(س)

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *