پیام تبریک اعظم حاجی عباسی دبیر کل جامعه زینب(س) بمناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه معصومه(س)

بهانه میلاد با برکت کریمه اهل بیت حضرت معصومه (س)

ابتدا میلاد با سعادت حضرت معصومه (س) را که یکی از شخصیت های تاثیرگذار تاریخ بشریت بوده و بانوی سیاستمداری که به لحاظ روحیه مبارزاتی و همراهی ولی زمان و افشاگری ظلم و جور ، بیشترین شباهت را به عمه بزرگوارش حضرت زینب (س) داشته و حرکت خود را در جهت تشکیل حکومت اسلام ناب و اتصال نظام نبوی به نظام علوی آغاز نمود را تبریک و تهنیت عرض میکنم .

چه نیکو انتخابی است نامگذاری این روز که روز دختر نامیده شده است .
دختری  که بهترین هدیه خداوند به بهترین مخلوقش ( حضرت محمد ص) است . دختری که آموزه های دینی در مورد توجه عاطفی و ابراز محبت به او تاکید بسیار داشته است .
دختر جامعه امروز بیش از هر چیزی نیاز به امنیت دارد . مردان جامعه اعم از پدر ، برادر ، همسر باید حمایت گر و حفاظت کننده این رحمت الهی باشند .
در قرآن کریم ۳۸ مرتبه واژه وعاشروهن ذکر شده است و به مردان تاکید بر حسن معاشرت با زنان را داشته .
*دختری* که امروز بی رحمانه ترین خشونت ها را توسط نزدیک ترین مردان خود تجربه میکند .
و قتل این دختران بعنوان قتل ناموسی توسط پدر که باید مامن آنان باشند ، این روزها دلمان را به درد آورده و بدنبال چاره جویی هستیم . اینهمه خشونت باید ریشه یابی شده و عوامل بازدارنده بکار گرفته شود .
اصولا بکار بردن واژه قتل بعنوان خشن ترین رفتار در کنار واژه مقدس ناموس تناقض دارد و بهتر است این دو واژه کاملا متضاد در کنار هم استفاده نشود .
چرا که همه موظفیم از ناموس خود مراقبت ، محافظت و نگهداری کنیم .
با توجه به اینکه هدف اصلی دین اخلاق است و حفظ کرامت انسان ها باید در راس امور باشد و آیه شریفه قرآن در مورد خلقت انسان بیانگر برابری انسان ها در برابر قانون ، قاضی و تساوی در حقوق و تکالیف است ، هیچ فردی بر دیگری برتری ندارد مگر در تقوا و فضائل اخلاقی و معنوی آنهم نزد پروردگار .
هیچ انسانی اعم از زن و مرد نباید بر دیگری برتری یا سلطه داشته باشد .
جامعه امروز نیازمند اجتهاد مبتنی بر کرامت بشری است .
در حکومت دینی کلانتری ها و دادگاه ها و مراجع قضائی و انتظامی باید مامنی برای مردم و بالاخص برای زنان و دختران باشد تا دیگر شاهد تکرار قتلهای فجیع رومیناها و ریحانه ها و …… نباشیم .
در پایان از نمایندگان محترم مجلس میخواهیم توجه ویژه و فوری به موضوع خشونت علیه زنان داشته باشند و راهکارهای بازدارنده آن را بوسیله اصلاح قوانین و ارائه طرح هاو پیگیری و تصویب آن در دستور کار خود قرار دهند .
به امید روزی که دختران میهن اسلامی مان در شرایط سالم و امن زندگی کنند .

 

اعظم حاجی عباسی

دبیر کل جامعه زینب(س)
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *