پیام تسلیت اعظم حاجی عباسی دبیر کل جامعه زینب(س)بمناسبت شهادت شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران باوفایش

بهشتی یک ملت بود برای ملت ایران
امام خمینی(ره)

این جمله امام خمینی(ره) در مورد شهید بهشتی بسیار حکیمانه است.
یک ملت یعنی همه مردم ایران با هر عقیده، مذهب، قومیت و تفکر حق زندگی برابر دارند . یک ملت هرگز مردم را در لیست های خودی و ناخودی قرار نمی دهد .او برای همه مردم است فارغ از تقسیم بندی های شخصی وجناحی و در یک جمله بهشتی یک ملت بود نه یک امت
شاید حضرت امام(ره) به این دلیل او را ملت نامید تا این پیام را به دولتمردان بدهد که وظایف آنها با رهبری متفاوت است. دولتمردان باید در خدمت ملت باشند و رهبر جامعه رهبر امت اسلامی است.
ایران پر از بهشتی نیست چرا که بهشتی یک ملت بود برای ملت ایران.نگاه شهید بهشتی نگاه توحیدی به عدالت و توسعه بود و شخصیت جامع و کامل وی موجب شده بود که منحصر به فرد باشد . شخصیت جامعی که اصول سخت افزاریغیر قابل تغییر و اصول نرم افزاری قابل تغییر را با هم داشت.

شهید بهشتی پشتوانه عملی انقلاب اسلامی بود و خلا قدرت ساماندهی، مدیریت، تحزب گرایی و تشکل سازی وی امروز کاملا محسوس است.

نگاه همه جانبه شهید بهشتی به عدالت اجتماعی، آزادی، حقوق مردم، پیشرفت و توسعه که همانا حکومت حکمت است نشات گرفته از تفکر نظام مند وی بود.
روحیه معتدل و رفتار اعتدالیِ به دور از افراط و تفریط بهشتی نشان دهنده نظم وی بود و نظم ایشان ریشه در روحیه و نگاه عدالت محور و عدالت طلبی او داشت که در رفتار و روابط و سلوکش تجلی پیدا کرده بود.
در تفکر اسلامیِ شهید بهشتی توسعه با عدالت و آزادی قابل جمع است .

از نگاه وی که همان نگاه مبتنی بر اسلام است آزادی ها و حقوق مردم با توسعه و پیشرفت قابل جمع است و پیشرفت بدون عدالت و آزادی پیشرفت حقیقی نیست و خروجی آن شکاف طبقاتی و تبعیض میباشد.
در یک کلام می توان این بزرگ مرد تاریخ را معنای واقعیاعتدال توصیف نمود و اگر کسی به دنبال اعتدال حقیقی است باید آنرا در وجود ذی جود شهید بهشتی جستجو نماید.
وی پایه گذار مهمترین، فراگیرترین و مردمی ترین حزب در طول تاریخ ایران بوده و شایسته است این روز را در تقویم جمهوری اسلامی روز احزاب نامگذاری نمایند و احزاب بازخوانی دستاوردهای انقلاب اسلامی و عملکرد چهل ساله جمهوری اسلامی را در دستور کار خود قرار داده و راهکارهایی را جهت رفع موانع برای رسیدن به جامعه ای توسعه یافته و برقراری عدالت اجتماعی ارائه دهند.
جامعه زینب(س) هفتم تیر سالگرد شهادت بزرگ مرد عدالت و توسعه را بهمراه ۷۲ تن از یاران وفادارش به مقام معظم رهبری، احزاب و ملت شریف ایران تسلیت می گوید .

اللهم عجل لولیک الفرج

اعظم حاجی عباسی

دبیر کل جامعه زینب(س)
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *