پیام اعظم حاجی عباسی دبیر کل جامعه زینب(س) به مناسبت سالروز ولادت حضرت زینب(س)

بزرگ بانوی تاریخ بشریت ، عقیله بنی هاشم، مظهر زهد و صبر و شخصیتی محکم و قو ی که با ولادتش زینت پدر و چراغ خانه فاطمه س و امیرالمومنین (ع) شد .

بانویی که باید او را در فصاحت، بلاغت، شجاعت ، تقوا ، عقلانیت ، دانش، صبر و… پس از مادرش زهرا (ع) سرآمد زنان عالم دانست.
حضرت زینب (س) در دفاع از حریم ولایت و امامت از مردان زمان خود پیشی گرفت. اوج شجاعت و دلاوری عقیله بنی هاشم در جریان حماسه عاشورای حسینی بود و سخنرانی کوبنده و انقلابی او در کاخ یزید پس از واقعه عاشورا، ستون های کاخ ظلم را به لرزه درآورد.
او را نه فقط پرستار بیمار کربلا بلکه باید پرستار نهضت و انقلاب حسینی نامید، چرا که نقش نگهداری از قیام خون بار حسینی را بر عهده داشت.
پرستاری ترکیبی از ارزش های اخلاقی و فضائل انسانی است .
چه انتخاب بجایی است نامگذاری روز پرستار در میلاد زینب کبری س . چرا که پرستاران بردبار و مسئولیت پذیر همچون قهرمان کربلا که جامعه بیمار و زخم خورده خود را تیمار نمود ، تیمار کننده جسم و روح بیماران جامعه خود هستند.
جامعه زینب(س) که مزین به نام این بانوی بی نظیر تاریخ است، ولادت باسعادت زینب کبری (س) را تبریک و تهنیت عرض نموده و ضمن گرامیداشت روز پرستار ، از مسئولین مربوطه خواهان رسیدگی به مشکلات و مسائل پرستاران است و در این برهه حساس که فرشتگان سفید پوش، مسئولیت پذیر و مسئولیت شناس با تمام قوا و با تحمل سختی های فراوان و دوری از فرزندان و خانواده مشغول پرستاری از جسم و روح بیماران کرونایی هستند خواهان توجه ویژه به این قشر ایثارگر هستیم.

اعظم حاجی عباسی

دبیر کل جامعه زینب(س)
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *