پیام تسلیت اعظم حاجی عباسی دبیر کل جامعه زینب(س) بمناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)

بنام فاطمه بضعه النبی و اشبه الناس به رسول الله


قال رسول الله (ص):
یا علی ! آنچه را فاطمه بدان امر می کند انجام بده زیرا من چیزهایی را به او امر کرده‌ام که جبرئیل (ع) به آنها امر نموده است .
فرمایش پیامبر حکیم (ص) نشاندهنده اهمیت نقش یک زن در پیوند بین رسالت و ولایت است و پیامی است برای حکومت های اسلامی
قیام حضرت زهرا (س) قیام عدالت خواهی ، حق طلبی ، دفاع از حق و آشکار کردن چهره منافقین بوده و حضرت در اثبات حق و اعلان نفرت از خلفا نقش تعیین کننده ای را در تاریخ رقم زد وی با رفتن به خانه مهاجر و انصار حجت را بر مردم تمام نمود و حقیقت را آشکار کرد شناخت جریان نفاق از مشکل ترین و پیچیده ترین کارهایی است که در هر قیام و نهضتی  وجود دارد در اوایل نهضت رسول‌ گرامی اسلام ص  شناخت چهره‌های نفاق راحت‌تر بود اما هرچه عمر پیامبر اعظم رو به پایان میرفت و خصوصاً پس از رحلت پیامبر ص  چهره نفاق پیچیده‌تر شد. تنها کسی که در آن موقعیت سخت می توانست به طور علنی از چهره نفاق پرده بردارد و  جریان خطرناک تر از دوران پیامبر را معرفی نماید حضرت زهرا (س) بود .
حضرت زهرا (س) اولین شهید راه ولایت و بانویی سیاستمدار بود که از رازهای پنهان سقیفه رونمایی کرد و بزرگ‌ترین انحراف که همانا جانشینی منتسب به خدا و رسول خدا بود را با قیام خود رسوا نمود .
فاطمه (س) بانویی با  طبیعت زنانگی است . خداوند حضرت محمد را به مثابه نشانه قدرت اش در بین پیامبران آفرید سپس پاره تن او دخترش را از وجود او آفرید تا نشانه‌ای بر قدرت او در آفرینش آفریده ای از جنس زن باشد. هنگامی که فاطمه را به یاد می آوریم به یاد آرمان رسالت می‌افتیم .
از خطبه حضرت زهرا س فروغ نبوت می تابد . لذا لازم است اهداف الهی،  انسانی ،اقتصادی، معیشتی ،اجتماعی تربیتی و حماسی این خطبه را درک نموده و مورد توجه قرار دهیم .  بیشترین تاکید این خطبه بر ضرورت حکومت عدالت است و به صراحت می فرماید که در غیر حکومت عدل مردمان بردگان زرخرید اقلیتی مستکبر و سرمایه دار خواهند بود و فاصله معیشتی مردم به بیش از حد تحمل وجدان انسانی و روح قرآنی خواهد رسید.
در زمانی که علی علیه السلام نمی بایست دست به شمشیر ببرد فاطمه از سخن ، شمشیری ساخت آتش بیان و حق نشان که در آن خونی هم ریخته نشد، اما حقیقت را بر لوح تمامی زمانها و پیکره تمامی مکانها  ثبت نمود . قیام فاطمی تشعشع خورشیدی است که با حقیقت قرآنی و رسالت نبوی پس از رحلت پیامبر به مسجد وحی جبرئیلی برای بیداری همیشگی بیداری طلبان تاریخ و نشان دادن ماهیت اسلامی حاکمیت عدالت و تربیت نمودار گشت .
فریاد عدالت خواهی فاطمه در روز عاشورا از حنجره فرزندش حسین (ع)  طنین افکن شد .
و با پیام آوری زینب (س) ماندگار شد و روزی دیگر از حنجره فرزند دیگرش مهدی موعود طنین افکنده و عالمگیر  خواهد شد و عدالت آفاقی و انفسی ، گستره زمین و آفاق زمان و عرصه های زندگی انسانی را در بر خواهد گرفت و این است حقیقت جاودان رسالت محمدی .
حضرت زهرا برتر از هزاران مرد قدرتمند بیرق باورهای تابناک آسمانی و عَلَم پیکار با سران فتنه و ظلم و نفاق را بر دوش گذاشت تا هدایت نبوی و سعادت علوی را پاس بدارد و به گوش آیندگان برساند مشی سیاسی حضرت زهرا مقابله با فتنه و فتنه‌گران منطبق با آیات الهی و توأم با بصیرت و بینش است که کوثر خلقت با حضور فعال خود در خط مقدم مبارزه خوب می دانست که اگر اقدامی نکند حاصل عمر پدرش حضرت ختمی مرتبت به محاق میرود .
و اینک امت پیامبر (ص)  پس از ۱۴ قرن هنوز عزادار بی بصیرتی مردمانی است که چهره نفاق را نشناختند و پیمان شکنی کردند و پاره تن رسول خدا را تنها گذاشتند .
این روزها روزهای فاطمه و این شب ها ، شب های علی است و ما به سوگ نشستگان فریاد میزنیم و میگوییم فاطمه جان ما زنان امت پدرت در عصر جاهلیت مدرن بسر می بریم . زمانه ای که حرمت زنان پاس داشته نمیشود و مظلومیت مان به حد اعلا رسیده است .
ما تشنگان عدالت و زینبیان زمانه فقط با قیام فرزندت به نور و سرور می رسیم .

اللهم عجل لولیک الفرج

اعظم حاجی عباسی

دبیرکل جامعه زینب(س)

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *