پیام تبریک جامعه زینب(س) بمناسبت عید مبعث

مبعث؛ بزرگترین روز تاریخ بشریت

پیامبر اعظم (ص) می فرمایند:

«انی بعثت لاتمم مکارم الاخلاق»

«من برای به کمال رساندن فضائل اخلاقی مبعوث شدم»

اخلاق یعنی موضع گیری های انسان که از غرائض، ملکات و صفات باطنی انسان نشات می گیرد. خواه موضع گیری نسبت به خدا و توحید باشد و یا نسبت به مخلوقات خداوند و حتی نسبت به یک برگ درخت. از این رو این حدیث شریف نه تنها منافاتی با هدف اصلی رسالت یعنی بر دعوت انسان ها به خداشناسی و خداپرستی ندارد، بلکه آن را تشریح می نماید.
رسالت نبی مکرم اسلام با اقراُ آغاز شد و با ادع الی سبیل ربک بالحکمه والموعظه الحسنهادامه یافت .
یعنی دعوت همراه با حکمت و موعظه حسنه
پیامبر گرامی اسلام فرمودند که برای کمال اخلاق یعنی رساندن به بهترین مواضع مبعوث شده اند. موضع گیری در مورد نبوت، امامت، عدل الهی و ولایت هم نمایانگر همین رسالت پیامبر است که از اخلاق نشاُت میگیرد.

مواضع انسان نسبت به تعاملات و روابط بین افراد و از همه مهم تر مواضع حکومت اسلامی است که اگر مواضع حکومت اسلامی بر پایه اخلاق اسلامی نباشد، با هدف بعثت پیامبر مغایرت پیدا می کند.
از انگیزه های مهم بعثت انبیا تزکیه نفوس و حفظ جان مردم از بیماری های روحی است که سر منشا همه بد اخلاقی ها میباشد، تا بدین سبب مکارم اخلاق در تمام جامعه نمایان شود. آنچه بشریت امروز را رنج می دهد، فقدان اخلاق است.
روز مبعث بدون شک، بزرگترین روز تاریخ بشر است،. یعنی هم مخاطب بزرگترین بود و هم تکلیف پس این روز بزرگترین و عزیزترین روز تاریخ بشر است .

جامعه زینب (س) فرخنده مبعث خاتم الانبیا و آخرین سفیر الهی را بر امت بزرگ اسلام تبریک عرض می نماید .
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *