تولد حضرت زینب س

به مناسبت ولادت قهرمان کربلا و روز پرستار: زینب(س)؛ پدیده ای ملکوتی برای زندگی دنیا

عقل در تدبیر و دل حیران ز کار زینب است      هر که را آزاده دیدم بی قرار زینب است

آنچنان صبر و صلابت از خودش داده بروز      عالمی محو تماشای وقار زینب است

گر شجاعت شهرت مردانگی بر خود گرفت      ارزش والای آن از اعتبار زینب است

هر کجا بر ضد ظالم شورشی ست                جوشش هر شورشی از چشمه سار زینب است

راز خونین حسین هیهات من الذله است         عزت و آزادگی هر جا شعار زینب است

گر چه از خون حسین تاریخ ما زینت گرفت    آن همه زیبندگی از شاهکار زینب است

ولادت زینبپنجم جمادی الاولی دختری پا به عرصه جهان نهاد که زینت پدر و زینت جهان اسلام شد. زینب (س) الگوی تمام زنان آزاده و انقلابی و ولایت مدار و حامی ولایت و مبارز و متعهد و شجاع است. او نایبه حضرت فاطمه (س)، امینه خدا و قهرمان کربلا است.

کسی که در حماسه حسینی بیش از همه درس تحمل و بردباری را آموخت و بیش از همه این پرتو حسینی بر روح مقدس او تابید و می توان گفت از آغاز خلقت تاکنون هیچ زنی از زنان انبیاء و اولیاء با این درجه از حلم و بردباری نبوده است. او در سخنوری و فصاحت و بلاغت بی نظیر بوده است. حضرت زینب (س) پدیده ای ملکوتی، اما برای زندگی دنیاست.

امسال ولادت این بزرگ بانوی قهرمان کربلا با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر مصادف شده است و این همزمانی ما را بر آن می دارد که نقش ایشان را در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و تا به امروز متذکر شویم. زینب (س) در حرکت و قیام زنان مسلمان ایران و رویارویی آنان با رژیم شاهنشاهی، نقش الگویی داشت و در دوران دفاع مقدس الگویی بی بدیل در صحنه های این نبرد مقدس و نقش آفرینی مستقیم و غیر مستقیم در دفاع مقدس و پرستاری در جبهه ها و پس از جنگ تحمیلی، پرستاری از جانبازان دفاع مقدس است.

نام و عمل حضرت زینب الگوی امروز ما است و بقای راه خدا متکی و مدد گرفته از قیام و شهادت امام حسین(ع) و پرچمداری و زنده نگه داشتن این واقعه توسط زینب(س) است.

جامعه زینب(س) که مزین به نام این بانوی انقلابی است، ضمن گرامیداشت و بزرگداشت ولادت باسعادت پیام آور کربلا و نهضت حسینی، روز پرستار را به جامعه فداکار و زحمتکش پرستاران تبریک می گوید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *