اعظم حاجی عباسی دبیر کل جامعه زینب(س): مسئولین وقت به نام جوان گرایی و با سوء استفاده از این واژه و با این بهانه فرزندان خود را که ژن خوب و برتر میدانند

‍ به نام خدا

به بهانه میلاد با سعادت شبیه ترین فرد به پیامبر اعظم ( ص ) حضرت علی اکبر ( ع ) و به مناسبت روز جوان

پیامبر اعظم ( ص ) هنگامیکه جوانی ۲۱ ساله به نام عتاب ابن اسید ، را به فرمانداری مکه منصوب نموده و امام جماعت مردم را نیز به عهده وی قرار دادند ، رو به وی نموده و چنین فرمودند : می دانی تو را بر چه کسانی فرماندار قرار دادم ؟
تو را بر مردم شهر خدای عزوجل فرماندار کردم !
و سپس رو به مردم مکه چنین فرمودند :
مبادا کسی در نافرمانی او ، به کم سن بودنش استدلال نماید .
چرا که ” بزرگ تر شایسته تر نیست ……. بلکه شایسته تر بزرگ تر است ”

نکته حائز اهمیت در این انتصاب شایسته سالاری مبتنی بر جوانگرایی است و اینکه جوانان شایسته، برای انتصابات در امور حکومتی و مدیریت های کلان و حتی امامت جماعات مناسب ترند .

از مسئولین میخواهیم، صرفا به بهانه جوان بودن و یا نداشتن سابقه اجرایی جوانان و زنان ، کشور را از مدیران شایسته محروم ننمایند و شایسته سالاری و جوان گرایی ، ملاک انتصابات باشد .

لازم به ذکر است که مسئولین وقت به نام جوان گرایی و با سوء استفاده از این واژه و با این بهانه فرزندان خود را که ژن خوب و برتر میدانند در انتصابات قرار میدهند . اما همانطور که از جمهوری اسلامی انتظار عدالت محوری داریم ، خواهان جوان گرایی مبتنی بر شایسته سالاری هستیم .

با امید به الگو قرار دادن روش حکومت اسلامی پیامبر اعظم ( ص ) و امام عدالت علی ( ع )، شاهد جوان گرایی مبتنی بر شایسته سالاری توسط مسئولین در جمهوری اسلامی ایران باشیم .

جامعه زینب ( س ) میلاد با سعادت فرزند رشید و شجاع امام حسین ( ع ) و روز جوان را به جوانان عزیز میهن اسلامی و مردم شریف ایران تبریک و تهنیت می گوید .

” اللهم وفقنا لما تحب و ترضی واجعل عواقب امورنا خیرا ”

 

اعظم حاجی عباسی

دبیر کل جامعه زینب(س)
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *