دکتر زهرا سعیدی؛ نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در همایش فصلی خانه احزاب

پیرو برگزاری همایش خانه احزاب ایران ، روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ در سالن همایش وزارت کشور که با حضور وزیر کشور و دبیران کل احزاب، طی برگزاری این همایش سرکار خانم حاجی عباسی دبیر کل جامعه زینب(س) نوبت خود را به خانم دکتر زهرا سعیدی دادند تا ایشان به ایراد سخنرانی بپردازدند.

گزیده ای از سخنان دکتر زهرا سعیدی؛ نماینده سابق مجلس شورای اسلامی 
ایشان با اشاره به اینکه کشور به دلیل شرایط اقتصادی، شیوع کرونا و در پیش بودن انتخابات در شرایط حساسی قرار دارد، گفت: اولین انتخابات در این سطح بعد از صدور بیانیه گام دوم انقلاب را در پیش داریم و نکته مهمتر اینکه چند انتخابات همزمان اعم از ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا، میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در برخی حوزه ها ازجمله تهران در پیش است.

وی با اشاره به تاکید قران مبنی بر اینکه سرنوشت هیچ قومی تغییر نمی کند مگر به دست خود آن قوم، تصریح کرد: اگر بنا به دنبال بهبود وضعیت هستیم راهی جز مشارکت حداکثری در انتخابات نیست.

این نماینده سابق مجلس در ادامه تاکید کرد: بانوان با حضور خود به افزایش نرخ مشارکت سیاسی کمک می کنند.
البته مشارکت اقتصادی بانوان نیز برای بهبود شرایط اقتصادی کشور حائز اهمیت است. توجه داشته باشیم که نرخ مشارکت اقتصادی زنان در ژاپن، نوروژ و کانادا پنجاه تا شصت درصد است و در ترکیه ۳۳/۵ درصد است و در سال ۲۰۱۶ در ایران ۱۶/۸ درصد بوده است.

سعیدی تاکید کرد: نباید برخی احقاق حقوق زنان را شکست خودشان بپندارند و باید بدانند در برنده بودن ما زنان هیچ کس بازنده نیست و همه برنده هستند. البته این نقش افرینی باید با معرفت یافتن زنان به جایگاه و شانی که خداوند متعال برایشان قائل شده محقق بشود.

سعیدی افزود: بنده در چهارسالی که در پارلمان حضور داشتم‌ ضمن اینکه تمام همتم‌ بر این بود که ورودم به مسایل مهم و مبتلابه کشور جنسیتی نباشد و پیگیر دغدغه همه اقشار باشم، اما تاکید دارم که باید ملاک را براساس شایسته سالاری بگذاریم‌ تا زنان به آنچه که شان اجتماعی و جایگاه اجتماعی شان هست، دست پیدا کنند.

وی اعتماد عمومی را بزرگترین سرمایه هر حکومتی بیان کرد و گفت: شفافیت در همه بخشها زمینه ساز جلب اعتماد عمومی است. در این راستا لازم است برای نسل جدید به ویژه دهه هشتادی ها که در این دوره حق رای دارند و بسیار پرسشگر هستند، پاسخ های شفاف داشته باشیم.
وی با اشاره به اهمیت تقویت روحیه امید و‌خودباوری در کشور، تصریح کرد: رئیس جمهوری آینده باید برنامه اقتصادی قابل اجرا داشته باشد که یکی از مهم ترین این برنامه ها گریز از خام‌فروشی و کاهش وابستگی به نفت است. در ستاره خلیج فارس با ۵میلیارد دلار توانستیم به ان سطح از استقلال در حوزه نفت دست پیدا کنیم و اگر‌بتوانیم
((‌۵تا از این ۵میلیارد دلارها)) دیگر هم‌ سرمایه گذاری کنیم ، در حوزه نفت خودکفا خواهیم شد.

سعیدی با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه های آموزشی و علمی گفت: رشد ۱۲ برابری در بخش تحصیلات تکمیلی در حوزه بانوان بعنوان یک شاخص مهم برای سنجش این پیشرفتهاست. همچنین قبل از انقلاب اسلامی ۵ مدال جهانی برای بانوان ورزشکار داشتیم ولی الان ۲۰۰ مدال آور جهانی در این حوزه داریم .

این نماینده سابق مجلس اضافه کرد: دشمنان با هزاران وسیله تبلیغاتی و با بمباران خبری تلاش می کنند واقعیت شخصیت سرافراز و عزتمند زن ایرانی را واژگون جلوه دهد اما ثابت خواهیم کرد که اینگونه نیست و بوق های تبلیغاتی را خنثی خواهیم کرد .
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *