دکتر زهرا سعیدی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی بعنوان نماینده جامعه زینب(س) در همایش کمیته جوانان شورای وحدت

به گزارش روابط عمومی جامعه زینب(س)، سرکار خانم دکتر زهرا سعیدی مبارکه نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در همایش جوانان، پیشران انتخابات ۱۴۰۰ که توسط کمیته جوانان شورای وحدت برگزار شد، بعنوان نماینده جامعه زینب(س) به ایراد سخن پرداخت، این همایش در روز دوشنبه مورخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ در مجتمع فرهنگی آدینه برگزار گردید.

گزیده ای از سخنان سرکار خانم سعیدی

صحبت های خود را اینگونه آغاز کردند فکر میکنم تنها نماینده ای هستم که از طرف خواهران و جامعه زینب(س) صحبت میکنم که این مسئولیت من رو سنگین تر میکند.
انتخابات پیش رو اولین انتخابات بعد از صدور بیانیه گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری در این سطح با انتخاب رییس امور اجرایی کشور است و از این نظر بسیار حائز اهمیت است.

و فرمایشات مقام معظم رهبری فصل الخطابی است که مسئولیت جوانان کشور ما را سنگین‌تر خواهد کرد و خیلی از جاها باید فداکاری و ایثار کنیم تا پرچم جوانان را بر خلاف میل بعضی ها بالا ببریم ، زیراخواسته یا ناخواسته این جوانان پرچم دار آینده کشورمان هستند. و باید حواسمان باشد که دهه هشتادی ها در انتخابات پیش رو حضور دارند جوانانی که نیمی از آنها پسر و نیمی دیگر‌ دختر هستند و می توانند بسیار تصمیم‌ساز باشند.
زنان‌ما در انقلاب حضور و نقش دیرینه ای داشته اند و اگر زنان ما در جامعه موفق باشندهیچ کس بازنده نیست و همه برنده شده اند.
انشاالله که این نگاها به این سمت و سو برود که نقش آفرینی بانوان در رده های مدیریتی کشور بیش از پیش مهیا بشود، البته صحبت بنده فقط جنسیتی نیست و ملاک که بر شایسته سالاری گذاشته شود همه چی درست خواهد شد.

وقتی کشور ما در عرصه های پیچیده نظامی، هسته ای و اتمی به حدی پیشرفت‌ کرده که سرآمد جهان‌ شده است قطعاً در سایر عرصه ها نیز توانایی پیشرفت را دارد. و می خواهم‌بدانم‌آیا واردات تکنولوژی مربوط به موضوعات نظامی و موشکی وشوارتر است یا هزینه کردن برای توسعه خودکفایی؟

ما باید نگاهمان را از سیاست محور به سمت نگاه علمی، دانشی و تخصص محور ببریم تا بتوانیم‌به جامعه امید بدهیم.
دولت‌های مختلف باید در مورد درآمد ۲ هزار میلیاردی پاسخگو باشند که چرا ۵ درصد آن را برای استقلال، خودکفایی و رهایی از خام فروشی نگذاشته‌اند تا امروز گرفتار تحریم نفت باشیم.
متاسفانه فاصله طبقاتی در کشور بین قشر غنی‌و فقیر جامعه روز به روز در حال افزایش است.
چرا که ما متاسفانه ساختار صحیح مالیاتی را برمبنای دانش، بر مبنای منطق پیاده نکرده ایم.
البته زحمات زیادی هم‌ کشیده شده است به خصوص در بحث انرژی هسته ای و سانترفیوژها که از ما می ترسند و حساب می برند.
در واقع در هر بحث اجرایی که هیچ نگاهی، زاویه ای با نگاه مقام‌معظم‌رهبری نداشته باشد و صحبت های‌ ایشان را سرتاپا گوش دادیم‌موفق بوده ایم.
در ۲۲ سال گذشته مسکن ۶۵ برابر و سکه ۳۵ برابر شده و با توجه به اینکه در این حوزه ها براحتی می توان در آمد کسب کرد نمی توان از سرمایدار انتظار داشت در عرصه تولید وارد شود و در نتیجه اشتغال مورد نظر ایجاد نخواهد شد.
با نگاه تخصصی با بیان اینکه مالیات برای تعدیل ثروت در جامعه است. زمانی که نماینده مجلس بودم  بیش از  ۵۰ جلسه برای طرح مالیات بر عایدی مسکن برگزار کردیم. طرح خوبی را در کمیسیون اقتصادی به تصویب رساندیم و منتظر تصویب این میراث مجلس دهم در صحن علنی در  هستیم.
مبارزه با سران ثروت البته نه ثروت با زحمت ؛ ثروتی که با سوداگری بدست می آید کار دشواری است ولی با بیان مکرر و ایجاد گفتمان نتیجه حاصل خواهد شد.
اینکه چرا از کسی که چند صد مسکن را  بفروش می رسانند مالیات گرفته نمی شود علت ِ فاصله بین فقیر و غنی در کشور ماست.

مسئول یعنی کسی که سوال مخاطب را پاسخ می دهد، شاید شما هم‌بپرسید که خودت در طول ۴سال مجلس چه کارهایی کردی که باید بگویم:
یکی از طرح های بسیار موفق در مجلس دهم طرح منع بکار گیری بازنشستگان بود که طراح اولیه این طرح حقیر بودم و در این طرح بیش از هشت هزار مدیر بازنشسته جای خود را به جوان‌ترها دادند و این حرکت بزرگی در راستای گام دوم انقلاب بود.
انشاا… که این‌تفکر هماهنگ‌با تفکر مقام معظم رهبری فارغ از نگاه سیاسی کشور سرآمد بشود.
بنده برای انتخابات ریاست جمهوری پیشنهادی دارم‌:

و آن این‌است که برنامه ریزان و تصمیم گیران باید چاره ای بیاندیشند تا در انتخابات ریاست جمهوری از نامزدها ضمانت اجرایی گرفته شود تا رئیس جمهور پاسخگوی وعده هایی که داده است باشد. و اگر نتواند به وعده های خود عمل کند آیا حاضر است استعفا بدهد یا نه؟
تک تک شما افرادی که در این‌جمع حاضرید هرکدام ظرفی در اختیارتان هست خواهش من این است که امید رو بیش از گذشته به جوانانمان، نوجوانانمان بدهیم تا چون گذشته انتخابات پرشوری داشته باشیم و بتوانیم بیش از‌ گذشته با برنامه ریزی قوی فردای بهتری برای کشورمان رقم‌بزنیم، و باعث رونق انتخابات و ایجاد فضای بهتری در جامعه شویم.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *