جامعه زینب س

ویژه سالروز ولادت امام حسن عسکری(ع): امام یازدهم شیعیان؛ مخزن علم و جانشین رسول الله (ص)

“قولوا للناس حسنا مؤمنهم و مخالفهم ، اما المؤمنون فیبسط لهم وجهه ، و اما المخالفون فیکلمهم بالمدارا لاجتذابهم الی الإیمان”
فرمودند : با دوست و دشمن خوش گفتار و خوش برخورد باشید ، اما با دوستان مؤمن به عنوان یک وظیفه که باید همواره نسبت به یکدیگر با چهره ای شاداب برخورد نمایید ، اما نسبت به مخالفین به جهت مدارا و جذب به اسلام و احکام ان .

حسن بن علی بن محمد ملقب به ابومحمد و ابن الرضا و معروف به امام حسن عسکری (نظامی) بود. او و پدرش امامین عسکریین نامیده می شوند زیرا سامرا، شهری که در آن مجبور به زندگی بودند، در واقع یک کمپ نظامی بود. امام حسن عسکری(ع) یازدهمین امام شیعیان دوازده امامی پس از پدرش امام هادی(ع) و قبل از پسرش حضرت مهدی(ع) است که بیشتر طول عمرش را در حبس به سر می برد؛ مخصوصا به این دلیل که مشهور بود ایشان صاحب فرزندی خواهد شد که به عنوان منجی آخرالزمان قیام خواهد کرد تا زمین را از عدالت پر کند. امام حسن عسکری(ع) بیشتر عمر خود را محبوس بود تا اینکه، به نوشته منابع شیعی، عاقبت به دستور معتمد خلیفه عباسی مسموم شد و در سامرا در کنار قبر پدرش امام هادی(ع) مدفون شد.
در روایات شیعی، امام حسن عسکری(ع) مخزن علم و جانشین رسول الله معرفی شده است و با وجود اختناق حاکم به تربیت شاگردان زیادی پرداخت.

photo_2016-12-29_00-08-03

جامعه زینب (س)
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *