پیام تسلیت اعظم حاجی عباسی دبیر کل جامعه زینب(س) در خصوص شهادت امام علی نقی(ع)

با کمی تامل و تفکر در معنی و مفهوم «هادی» که معروف‌ترین لقب حضرت امام علی النقی الهادی(ع) است، بسیاری از واقعیت ها و حقایق را آشکار و روشن می‌سازد. معنی هدایت در کتب لغت، دو معنای «ارائه طریق» و «رساندن به مقصد و مطلوب» را دارا می باشد؛ و معمولاً در ارائه راه مطلوب و مثبت به کار می‌رود.

امام هادی ( ع ) :

در زمانه ای که عدالت بیش از ظلم رایج باشد ، بدگمانی حرام است مگر اینکه آدمی از کسی بدی ببیند . و هر گاه در زمانه ای ظلم بیش از عدالت باشد ، تا وقتی آدمی خیری از کسی نبیند ، نباید به او خوشبین باشد . 
در زمانه ای زندگی میکنیم که ظلم بر عدالت پیشی گرفته و مردم به یکدیگر بدبین شده اند و بدتر آنکه به مسئولین بدبین شده و اعتمادشان سلب گشته . 
در چنین فضای بی اعتمادی ، مسئولین تلاش بیشتری را جهت جلب اعتماد مردم باید داشته باشند و در عمل خلاف ظلم و بی عدالتی و تبعیض را اثبات کنند . 
باشد که چنین شود و الا مسئولین اقبال مردمی خود را بیش از پیش از دست میدهند . 
انشاالله در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که می تواند آخرین شانس جهت اعتماد سازی آحاد مردم را دارا باشد، شاهد این امر مهم باشیم. 
امام هادی(ع) در سراسر عمر پربارخویش لحظه‌ای از تلاش برای آگاه سازی مردم و آشنا کردن آنها به حقایق مذهبی دست برنداشتند و تربیت شاگردان و اصحابی شایسته صیانت از جایگاه دین مبین اسلام یکی ازمهم‌ترین آثار پر برکت دوران امامت حضرت امام هادى (ع) است .
شهادت مظلومانه امام هادی(ع) همچون اسلاف معصومش به دسیسه خلفای جور و بیداد در روزهای آغازین ماه رجب المرجب اتفاق افتاد، برگ دیگری از سند حقانیت مسیر امامت و رهبری خاندان رسول افزوده و مظلومیت اهل بیت پیامبر (ص) را بار دیگر در همه آفاق عالم یادآور شد.

جامعه زینب(س)فرا رسیدن سالروز شهادت غمبار دهمین جانشین معصوم رسول اعظم (ص) را به همه شیعیان و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت تسلیت عرض کرده و از خداوند منان مسئلت می‌نماید همه ما را از شفاعت حضرت امام علی النقی علیه‌السلام در روز قیامت برخوردار فرماید.»

اعظم حاجی عباسی
دبیر کل جامعه زینب(س)
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *