پیام تسلیت اعظم حاجی عباسی دبیر کل جامعه زینب(س) بمناسبت تاسوعای حسینی

ای ماه در نگاه تو پیداست اشک فرات و چشمهایی پر از حرف که با نیزه های بسیار خونبار گشته است

امروز ، روز تاسوعا و بنام حضرت عباس (ع) است .
عباس از ارکان مهم قیام اباعبدالله میباشد .
او عاشق حسین ، انیس حسین ، جلیس حسین و فدایی حسین (ع) است و کربلا صحنه شهامت ، شجاعت و وفاداری اوست .
براستی که آب را به آب پس دادن در میانه عطش وفاداری میخواهد .
وفا یعنی سرشاری در : برخوردها ، اطعام ، احسان ، بجا آوردن عهد و پیمان و نگهداری آن ، پایداری در دوستی ، صداقت و درستی است .                                   آفت وفاداری: شرک ، تردد ، کفر و ناسپاسی است و تاثیر وفاداری : دست یابی به حق و دست یابی به محبت و اخوت ولی است .
وفا وزیر عقل و خیانت و بی وفایی وزیر جهل میباشد .
عباس این آموزگار عشق و وفاداری الگوی مبارزه با صفت زشت خیانتکاری است و در مکتب عباس میتوان درس وفاداری آموخت و جا دارد روز عباس را با وفاداری آراسته و نامگذاری شود .
او مظهر وفاداری ؛ به دین ، امت و وطن میباشد .
یکی دیگر از ویژگی های بارز حضرت عباس (ع) که از وفاداری وی نشات میگیرد ، حمایتگری ، حرمت گذاری ، حراست و نگهداری زنان در این سفر پر مخاطره بوده است . باشد که الگویی برای آنهایی قرار گیرد که به عزای این بزرگ مرد تاریخ ساز نشسته اند و خود را مرید او مینامند .
ایکاش عزاداری هایمان با معرفت باشد و سخنوران ، نویسندگان ، فیلم سازان وهمه کسانی که به نوعی میتوانند این واقعه عظیم را تشریح و به تصویر بکشند و همه فرهنگ سازان به این نکات ظریف و کلیدی بپردازند و توجه دهند .
در پایان اینگونه دعا کنیم :
بار پروردگارا ؛ در این روز که واقعه ای عظیم رخ داده از تو مسئلت داریم که جرعه ای از محبت ، وفاداری و حمایتگری عباس ابن علی را به ما و دولتمردان مان بچشان و همه را با مفهوم واقعی ایثار ، وفاداری و عشق آشنا بگردان .
پروردگارا ما و دولتمردان مان را وفاداری بیاموز که وفاداری از بارزترین صفات مردان تاریخ و نشان از قوت دین و قدرت امانتداری بوده و دژ مستحکمی است که انسان را تا پایان راه در مسیر نگه میدارد.

آمین یا رب الحسین
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *