پیام دبیر کل جامعه زینب(س) بمناسبت اربعین امام حسین(ع)

اربعین جاودانگی نهضت حسینی است
گرچه دوریم اما به یاد تو سخن میگوییم و با پای دل به زیارت اربعین می آییم


اربعین یعنی زینب
چرا که عامل پیروزی خون بر شمشیر در حادثه کربلا حضرت زینب (س) بود و حادثه نظامی و خونهای پاک ریخته شده و شکست ظاهری نیروهای حق در میدان نبرد عاشورا به پایان رسید ، اما آنچه این به ظاهر شکست نظامی را تبدیل به یک پیروزی قطعی و دائمی و ماندگار در تاریخ نمود نقش ،  منش ، درایت ،  مدیریت ، بلاغت ، شجاعت و ظلم ستیزی حضرت زینب (س)است .
ارزش و عظمت بزرگ بانوی کربلا بخاطر موضع گیری به موقع  ، جامعه شناسی ، دشمن شناسی و حرکت عظیم انسانی ، اسلامی وی  بر اساس تکلیف الهی و از همه مهمتر موقعیت شناسی و تصمیم گیری و انتخاب مطابق با شرایط و موقعیت میباشد .
وی بر اساس هر موقعیتی یک انتخاب متناسب داشت و همین موقعیت شناسی و انتخاب های بجا ، حضرت زینب را به عظمت رساند و این حضرت همچون نوری در ظلمت زمانه و تاریخ درخشید و به جائی رسید که والاترین انسان های تاریخ بشریت ، یعنی پیامبران رسیدند .
پس از واقعه کربلا حادثه اسارت ، رسالت پیام رسانی و افشاگری و حقیقت گویی های حضرت زینب (س) مانند یک رسانه پر قدرت ، فکر ، حادثه ، هدف و جهت گیری هدف را در محدوده وسیعی منتشر نمود .
اربعین یعنی افشاگری ، عمل و تحقق اهداف افشاگری و تمام اینها توسط بزرگ بانوی کربلا رقم خورد و همه اینها نشانگر این است که زن در حاشیه نیست.
و ما پرچمداران زینبی  نمیگذاریم زنان زینبی را به حاشیه برانند .

کربلا در کربلا میماند اگر زینب نبود
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *