خانه احزاب سمنان

برگزاری اولین جلسه خانه احزاب استان سمنان با حضور استاندار

سمناناولین جلسه خانه احزاب استان سمنان روز چهارشنبه هفدهم اسفندماه سال جاری با حضور کلیه اعضای منتخبین شورای مرکزی استان وهیئت رئیسه هرسه فراکسیون اصولگرایان، اصلاح طلبان و مستقلین با حضور استاندار سمنان محمدرضا خباز، محمود قنبری معاون سیاسی امنیتی استاندار و سعید متقی مدیرکل سیاسی استاندار درمحل خانه احزاب استان سمنان تشکیل شد.

در این جلسه محمدرضا خباز، استاندار استان سمنان سخنان مبسوط و بسیار مفیدی درخصوص جایگاه خانه احزاب درایران ایراد کرد.

او با اشاره به اینکه خانه احزاب نقش بسیار حساسی درهمگرایی استان سمنان می تواند داشته باشد، گفت: الحمدلله استارت این کارخیر زده شده است و امیدوارم دوستان قدر وجود این خانه احزاب که یکی ازنیازهای ضروری است را بدانند و شرطش هم این است احزاب همدیگر را تحمل کنند.

خباز در ادامه افزود: چرا حزب تشکیل میدهیم. اگر بنا بود خباز هرچه دلش خواست بگوید و هرچه تشخیص داد، عمل کند دیگر حزب معنا ندارد.

استاندار سمنان با تاکید بر اینکه باید دربین خوتان وحدت داشته باشید، گفت: خداوند درقرآن می فرماید که بعضی از مسلمانان نومن ببعض ونکفر ببعض ” هستند، بعضی از آیات قران را قبول دارند و بعضی را قبول ندارند. به نظر من اگر کسی بعضی از اصول قانون اساسی را قبول داشته باشد و بعضی را قبول نداشته باشد و بعضی از اصول قانون اساسی که میثاق ۲۲۰هزار شهید است را قبول داشته باشیم و بعضی از اصول آن که درمورد ایجاد احزاب و گروهها هست را قبول نداشته باشیم، ما شامل این آیه شریفه می شویم.

خباز خطاب به حاضران در این جلسه گفت: برای شما نباید مهم باشد که چه کسانی مسئولیت اجرائی کشور را به عهده دارند و شما به عنوان خانه احزاب باید منتقد و منتقد مصلح باشید. حال ممکن است این تشکل را مدتی  اصولگرایان اداره کنند، زمانی اعتدالیون و زمانی اصلاح طلبان و فرق نمی کند و هرکسی که درراس کار باشد، نیاز به امر به معروف و نهی از منکر دارد.

وی در ادامه افزود: مهم نیست که استاندار شما کیست، او یک انسان هست و ممکن است اشتباه کند. شما به عنوان احزاب او را هدایت کنید؛ البته هدایت خیرخواهانه وگرنه اگر خیرخواهانه نباشد دیگر هدایت نیست.

استندار سمنان خاطرنشان کرد: من به عنوان یک استاندار حزب را مزاحم خودم و دولت نمی دانم، بلکه آنها را کمک کار و راهنما می دانم. اینکه بعضی فکر می کنند احزاب آمده اند قدرت را بگیرند یا برای رسیدن قدرت است، اینطور نیست. برای رسیدن قدرت الهی باهدف خدمت، این خوب است و نه باهدف جیب پرکردن و روی کرسی قدرت نشستن .

خباز در پایان برای دوستان ازدرگاه خداوند رحمت واسعه اش را آرزو کرد و خطاب به حلاجی رئیس خانه احزاب گفت: اینکه ازمن خواستید مافی الضمیر خود را بگویید برای اینکه سرلوحه کارمان قراردهیم را بیان داشتم و اینکه خانه احزاب از نان شب لازم تر هست، من به آن معتقدم.

درادامه این جلسه سعید متقی، مدیرکل سیاسی استانداری به خواسته های خانه احزاب که توسط رئیس خانه احزاب استان سمنان و سایر حاضران در جلسه مطرح  شد، مورد به مورد پاسخ داد و رضایت همگی فراهم شد.

متقی درپایان پیشنهاد داد که برای هرچه باشکوه تر برگزار شدن انتخاباتی که در پیش داریم همایشی از فعالان سیاسی خانه احزاب برگزار شود که بانی آن خانه احزاب باشد.

در ادامه جلسه، محمود قنبری، معاون سیاسی امنیتی استاندار به ایراد سخن پرداخت  و گفت: تشکر می کنم ازعزیزانی که قبول مسئولیت کردند، قبول مسئولیت، قبول هزینه هم هست و باید هزینه اش را بپردارید.

وی در ادامه افزود: ازدوستان می خواهم حرمت ها نگه داشته شود و به محضی که مسئولی درهردولتی که روی کار می آید، با وحدت وهمدلی و احترام باهم برخورد کنیم.

گفتنی است درخاتمه هریک ازاعضا سخنانی ایراد کردند و پیشنهاداتی را دادند.

درقسمتی ازاین نشست الهی ازفراکسیون اصولگرایان پیشنهاداتی مبنی بر وحدت وهمدلی واینکه ظرفیت خودمون را بالا ببریم وهمدیگر را تحمل وهمراهی کنیم تا بتوانیم درکنارهم مسئولیتی که به عهده مان هست رابه خوبی انجام دهیم، ارائه داد.

دربخش پایانی جلسه اردستانی، رییس فراکسیون اصلاح طلبان استان سمنان درخصوص اینکه بیایید با هم همکاری وهمدلی داشته باشیم تا یک مشی دموکراسی صحیحی را در کشورمان اجرا نماییم، سخنرانی را ایراد کرد.

درپایان زهرا صادقی دبیر جامعه زینب سلام الله علیها و رئیس فراکسیون اصولگرایان استان سمنان هم سخنانی را بیان داشت. صادقی در سخنان خود گفت: خداوند درقرآن می فرماید:الم نشرح لک صدرک”به رسول خدا صلی الله وعلیه وآله درمیان این همه نعمت هایی که خداوند مهربان به او می دهد، دست روی این نعمت سعه صدر می گذارد، ای پیامبر من به تو سعه  صدر دادم و این آیه بسیار خوبی است.

دبیر جامعه زینب (س) استان سمنان در ادامه افزود: ما که دور هم جمع شدیم همانا باید قدرت تحمل و صبر واستقامتمان را بالا ببریم و در کنارهم باشیم؛ همانطور که دکترخباز و دوستان هم به آن اشاره کردند.

صادقی خاطرنشان کرد: نکته بعدی اینکه واقعا وارد میدان عمل بشویم و یک کار بسیار عالی و تاثیر گذار با نظارت دایمی رئیس خانه احزاب داشته باشیم.

درپایان صادقی از دکتر خباز که انصافا سخنان و رهنمود های بسیارخوب، عمیق و راهکارهای عملی درحیطه مسئولیت خانه احزاب داد، تشکر و قدردانی کرد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *