سخنرانی دبیر جامعه زینب(س) سمنان در جشن میلاد رسول اکرم و امام جعفر صادق

پیامبران فقط پیام رسان نبودند، بلکه مامور به تشکیل حکومت و به دست گرفتن قدرت الهی بودند، ولی قدرتی که در اختیار معنویت باشد نه معنویت در اختیار قدرت.
زهراصادقی، دبیر جامعه زینب(س) سمنان و نایب رییس خانه احزاب استان سمنان در جشن بزرگ میلاد رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) در سخنانی با اشاره به آیه «ما ارسلنا من رسول الا لیطاع باذن الله» گفت: این آیه اشاره به این مطلب دارد که همه پیامبران رئیس هستند وهمه باید از آنها اطاعت کنند. پیامبران فقط پیام رسان نبودند، بلکه مامور به تشکیل حکومت و به دست گرفتن قدرت الهی بودند، ولی قدرتی که دراختیار معنویت باشد نه معنویت در اختیار قدرت. زیرا پیامبران و امامان (ع) از معنویت خود در قدرت به ندرت استفاده می کردند وگرنه در یک چشم بهم زدن کفر و نفاق را از بین می بردند و برملا می ساختند.
صادقی در ادامه افزود: بعد قدرت سیاسی آنقدر مهم هست که امام صادق(ع) می فرماید اگر می خواهید دعای شما مستجاب شود، بروید پیش یک سلطان عادل، یک رییس عادل دعاکند دعای او مستجاب می شود. می بینید که نفرموده بروید پیش یک عابد عزلت نشین که او برای شما دعا کند و در جایی دیگر فرموده اند که درروز قیامت نزدیکترین انسان نزد پروردگار سلطان و مدیر و رئیس عادل است.
او اظهار داشت: اصلا عرصه گاه تقرب به درگاه خداوند سیاست است. اعظم تقوی، اکبر تقوی، تقوای سیاسی است .و پیامبر خدا دراولین ماموریتی که خداوند درقرآن به او داده است، فرمودند که ای پیامبر ”ان الانسان لیطغی” برو به سوی انسانی که طغیان کرده است آیا بدون حکومت می شود انسان را اداره کرد. رسول خدا قبل ازهجرت به مدینه دوازده رئیس انتخاب کردند.
دبیر جامعه زینب(س) سمنان در ادامه عنوان کرد: درعقبه دوم با هفتاد نفر از مردم مدینه که تازه مسلمان شده بودند، پیمان بست و آنها متعهد شدند سه کار انجام بدهند؛ اول تا پای جان ازجان شمای پیامبر دفاع می کنیم . دوم از شما و فرمان شما اطاعت می کنیم. سوم بعد از شما هر کس را که خداوند تعیین کند، اطاعت می کنیم که هر سه مقوله، سیاسی است.
صادقی در ادامه افزود: بخش دوم سیاست ورزی نبوی سازماندهی مردم است، چون یک رابطه پیامبر و امام با مردم است و یک رابطه مردم زیر دست رئیس و پیامبر و امام با همدیگر هست که پیامبر بعد ازجنگ خندق در جنگ خیبر مردم را به سه گروه به صورت تشکیلاتی تقسیم کرد. حتی قبیله ها را سازماندهی کرد، زیرا قبیله به تنهایی جواب نمیداد.
نایب رییس خانه احزاب سمنان تاکید کرد: بستر خانه احزاب فرصت بسیار خوبی است برای حیات سیاسی طیبه که تا مادامی که ما سیاسی نشویم نمی توانیم تشکیلاتی عمل کنیم و کاری ازپیش ببریم وتاکید می کنم تا زمانی که به سیاست ناب آگاه نشویم وسیاسی نشویم آقا امام زمان عج نخواهد آمد.
صادقی با در پایان با اشاره به اینکه دشمن تلاش کرده و می کند تا دین را یک مقوله فردی جلوه دهد، گفت: این در حالی است که دبن یک امر صدرصد اجتماعی است وعرصه تحزب و تشکیلات بهترین عرصه اجرای سیاست نبوی، علوی وفاطمی و زینبی علیهم السلام هست.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *