اعظم حاجی عباسی دبیر کل جامعه زینب ( س ):حوادث تلخ اخیر که نتیجه کم کاری و بی توجهی مجلس و بی تدبیری دولت بود

بسمه تعالی

” ربنا لا تجعلنا فتنه للذین کفروا ”
پروردگارا، ما را مایه فتنه کافران قرار مده.

حوادث تلخ اخیر که نتیجه کم کاری و بی توجهی مجلس و بی تدبیری دولت بود ،  فعالان سیاسی و احزاب را بر آن داشت که موضوع را مورد بررسی و تحلیل قرار  دهند  .

ابتدا یکی از فرامین امام علی (ع) به مالک اشتر را که لازم است سرمشق دولتمردان قرار گیرد را متذکر می شویم :
ای مالک در مورد کارهایی که وقتشان نرسیده، یا سستی در اموری که امکان آن فراهم شده بر حذر باش  .

افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت بنزین که از مجرای خارج از روند عادی آن و بدون فراهم نمودن شرایط معیشتی مردم و ایجاد زمینه پذیرش آن ، موجب وضعیت بحرانی در کشور و در پی آن ایجاد خسارات مالی، جانی و روانی به مردم گردیده است.

حال این سوال را از آقای رئیس جمهور می پرسیم:
در شرایط کنونی که کشور در بحران اقتصادی به سر می برد و فشارهای مختلفی بر مردم تحمیل گشته آیا زمان مناسبی برای افزایش سه برابری بنزین بوده است؟
شما می گویید گرانی بنزین بر دیگر اقلام مصرفی مردم تاثیری ندارد اما تجربه سالهای گذشته غیر از این را ثابت نموده که با گران شدن بنزین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم نیز چند برابر می شود حال دولت با چه استدلالی به مردم می گوید اجناس گران نخواهد شد و چه تضمینی برای این ادعا وجود دارد؟
دولت مردان بدانند فلسفه وجودی همه مسئولان نظام خدمت به مردم است و به فرموده حضرت امام(ره)”مردم ولی نعمت هستند”
آیا وضعیت معیشتی مردم نشان دهنده خدمت به آنها است؟!
آیا وقتی حتی با مردم در مورد مهمترین مسائل مربوط به آنها گفتگو نمی شود و مردم را به حساب نمی آورید باز هم می توانید بگویید که مردم ولی نعمت هستند؟!

مدیرانی که ظاهر مذهبی دارند اما در عمل ناکارآمد هستند و عملکرد بد و منفی آنها موجبات نارضایتی مردم را فراهم نموده به اسلام ظلم کرده اند.
مردم خواهان مدیریت با عزت هستند ، زیرا عزتمندی شایسته ملت شریف ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی است .

آقای رئیس جمهور شما گفتید که نمی خواهید مردم صدقه بگیر دولت باشند و می خواهید عزت و کرامت آنها را باز گردانید . یارانه هایی که توسط دولت نهم و دهم به مردم داده می شد را موجب تحقیر مردم دانسته و آنرا صدقه تلقی کردید، حال آنکه تعداد صدقه بگیران در دولت شما افزایش پیدا کرده اند و با افتخار از پرداخت یارانه(صدقه) سخن می رانید.
آقای رئیس جمهور می گوئید مردم حق اعتراض دارند . بفرمایید مردم چگونه اعتراض خود را به گوش مسئولین برسانند که تاثیر داشته باشد و به نتیجه برسد؟!
جامعه مدنی و نخبگان سیاسی با هر گونه شرارت و تخریب اموال عمومی و فتنه و شورش مخالف هستند و از فتنه گران بیزاری می جویند و آن را محکوم می نمایند، اما نمی دانند چگونه اعتراض کنند که نتیجه داشته باشد.

در قرآن کریم طرح مدیریتی و حکومتی با واژه(إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَهٌ…) معرفی شده است و با اخوت ، همراهی و همکاری می توان مدیریت اسلامی داشت. چنانچه در آیه ۷۳ سوره انفال خداوند می فرماید: “وَالَّذِینَ کَفَرُوا بَعْضُهُمْ أَوْلِیَاءُ بَعْضٍ ۚ إِلَّا تَفْعَلُوهُ تَکُنْ فِتْنَهٌ فِی الْأَرْضِ وَفَسَادٌ کَبِیرٌ” آنان که کافر شدند دوستدار و مددکار یکدیگرند و شما مسلمین اگر آنرا که خدا دستور داده از اتفاق، وحدت و اخوت به کار نبندید همانا فتنه و فسادی بزرگ روی زمین رخ خواهد داد.

و اما سخنی با نمایندگان مجلس ؛
از مجلس می خواهیم به جایگاه تقنینی و نظارتی خود باز گردد و در راس امور قرار گیرد و راهکاری برای برون رفت از وضعیت پیش آمده اندیشیده و آرامش را به مردم بازگردانند. با امید به اینکه مجلس آینده مجلسی باشد که در راس امور قرار گیرد و مصالح عمومی را بر مصالح شخصی و حزبی ترجیح دهد.

جامعه زینب(س)،ضمن محکوم نمودن فتنه گری و مخالفت با هرگونه آشوب، شورش و ایجاد نا امنی و با تبعیت از فرمان مقام معظم رهبری ، مبنی بر حمایت از تصمیم سران ۳ قوه، که موجب برقراری امنیت و آرامش به جامعه گردید ، خواهان برنامه ریزی دولت و مجلس جهت تعیین بودجه ای برای ایجاد رونق اقتصادی، اشتغال و تولیدات داخلی می باشد ، تا به میزان گرانی ها درآمد مردم نیز افزایش یافته و موجبات رضایت مردم را فراهم نمایند.
همچنین جامعه زینب (س) جهت حمایت از فرمایشات مقام معظم رهبری و محکوم نمودن اغتشاشات اخیر ، در راهپیمایی و اجتماع بزرگ و خود جوش مردمی برای حفظ امنیت ، آرامش و اقتدار کشور ، روز دوشنبه مورخ ۴ آذر ماه در این اجتماع بزرگ شرکت نموده و مردم همیشه در صحنه را دعوت به حضور می نماید.

اعظم حاجی عباسی
دبیر کل جامعه زینب ( س )
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *