نشست فراکسیون اصولگرایان راهبردی جهت انتخابات ۱۴۰۰

گزارش حضور دبیر کل جامعه زینب(س) در جمع شورای ائتلاف انقلاب اسلامی (جانا)

به گزارش روابط عمومی جامعه زینب(س) نشست فراکسیون اصولگرایان در مورخ ۹۹/۹/۱۲ روز چهارشنبه در محل سالن همایش صدرا به میزبانی جناب آقای روح الامینی و با حضور آقای حداد عادل برگزار شد ‌. در این نشست آقای دکتر حداد عادل گزارشی از عملکرد شورا پس از انتخابات ۹۸ و چگونگی انتخاب رییس و هیئت رئیسه مجلس ارائه داده و توصیه هایی راهبردی جهت انتخابات ۱۴۰۰ بیان نمودند و در ادامه پرسش و پاسخ و ارائه نظرات چند تن از دبیران کل حاضر در جلسه مطرح گردید که گزیده ای از سخنرانی خانم حاجی عباسی دبیر کل جامعه زینب (س) ارائه میگردد .

گزیده ای از سخنان اعظم حاجی عباسی دبیر کل جامعه زینب(س)

ایشان در ابتدا به شهادت دانشمند هسته ای شهید محسن فخری زاده اشاره کردند و شهادت ایشان را تبریک و تسلیت عرض نموده و در ادامه گفتند امیدوارم دیگر شاهد چنین اتفاقاتی در سراسر کشور نباشیم چرا که اینها سرمایه های ملی هستند.

و سخنانش را با قرائت آیه ای از قرآن کریم اینگونه آغاز نمود: و اعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا در واقع تنها راه نجات چنگ زدن به ریسمان الهی و وحدت است و پرهیز از تفرقه.

اما وحدت به هر قیمتی ارزشمند نیست وحدت حول محور حق، عدالت و اخلاق ارزشمند است .
در خصوص حضور زنان و نقش احزاب زنان، جمله ای را از حضرت آقا خدمتتان عرض میکنم که می فرمایند: تا وقتی جامعه، جامعه اسلامی است، حضور زنان قبل از مردان واجب است.
در واقع حضرت آقا تکلیف کردند هم برای آقایانی که در مراکز تصمیم گیری ها هستند و بانوان هنوز در آن مراکز حضور ندارند و هم برای خانم ها که تلاش کنند تا در مدیریت های کلان قرار بگیرند. متاسفانه همواره زنان را در تقدیم قدرت خواسته اند اما در تقسیم آن سهمی ندارند.
در انتخابات گذشته درست است که الحمدالله اصولگرایان پیروز شدند اما لازم است آسیب شناسی شود که چگونه میتوان مشارکت حداکثری و پشتوانه آراء بیشتر مردمی را در انتخابات پیش رو داشته باشیم .
برای تحقق این مهم لازم است حضور تعیین کننده احزاب را تقویت کنیم .
با توجه به اینکه تنها حزب اصولگرای مختص زنان که در سراسر کشور شعبه و دفتر داشته، عده و عُده دارد سابقه درخشان دارد و پرورش دهنده نماینده مجلس و وزیر زن بوده است و این‌خیلی ارزشمند است و همین الان هم ما الحمدالله نیروهای خوبی را داریم که تقدیم‌نظام کنیم اما متاسفانه تا به حال اینگونه بوده که احزاب اگر هم حضور داشته اند در واقع نقش تعیین کننده نداشته و بیشتر نقش تایید کننده داشته اند در همین انتخابات اخیر ما دعوت شدیم ، در جلسات شرکت کردیم اما بدون نظارت احزاب به معنای این است که احزاب را تا مرحله ای به کار میگیرند که از نامشان در حد تایید استفاده کنند و این گله و دلخوری را داریم که ما نظارتی در فرآیند قرار گرفتن افراد در لیست و انتخابشان نداشتیم .
ما بیشترین حساسیتمان در مورد حضور بانوان در مدیریت های کلان ، مجالس و مراکز تصمیم گیری هاست.
با توجه به اینکه جامعه زینب (س) در سراسر کشور نیروهای فعال، انقلابی، ولایی، با بصیرت، توانمند، شایسته و هزاران نفر نیروهای فعال آماده خدمت به نظام و انقلاب را دارد ، انتظار می رود در انتخابات پیش رو شاهد بهره مندی از این پتانسیل عظیم جهت تحکیم نظام باشیم .
خانم ها که نیمی از جمعیت کشور را تشکیل داده و تاثیر گذار بر نیمی‌دیگر‌هستند اگر می خواهیم‌ در انتخابات پیش رو حضور حداکثری و با شور و نشاط مردم را شاهد باشیم و پشتوانه قوی رای مردم را برای رئیس جمهور آینده و نمایندگان شورای شهرها داشته باشیم لازمه اش این است که احزاب علی الخصوص حزب جامعه زینب س ، نقش تعیین کننده داشته و در روند تعیین کاندیداها نظارت داشته باشند .

اللهم وفقنا لما تحب و ترضی

 

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *