احزاب|جامعه زینب س

ضرورت تغییر دیدگاه مسئولان نسبت به زنان

در نشست احزاب زنان اصولگرا با پورمحمدی تاکید شد:

عضو شورای مرکزی و مسوول کمیته تحقیقات و مطالعات جامعه زینب(س) گفت: احزاب زنان اصولگرا و برخی زنان اعضای مراکز دیگر در نشستی با حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی-کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری- درباره مباحث زنان و خانواده گفت‌وگو و بر ضرورت تغییر دیدگاه مسئولان نسبت به زنان تاکید کردند.

به گزارش سرویس «زنان» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، توران ولی‌مراد با اعلام این خبراظهار کرد: احزاب زنان اصولگرا در این نشست عنوان کردند که لازم است تا مسوولین نگرش خود نسبت به زن را از موجودی محتاج و قیم به انسانی مستقل، انتخابگر و حاکم بر سرنوشت خود که هم حق دارد و هم تکلیف تا در همه شئون زندگی فردی و اجتماعی خود نقش داشته باشد، تغییردهند؛ چرا که زنان با همین نگرش و باور نسبت به خود پا به صحنه انقلاب اسلامی گذشته‌اند و بر همین اساس هم به پیش می روند و مسوولینی که خود را با این نگرش انقلاب اسلامی به زن همراه نکنند، همراهی زنان را هم از دست خواهند داد.

عضو شورای مرکزی و مسوول کمیته تحقیقات و مطالعات جامعه زینب(س) ادامه داد: در این نشست مسائل مختلف درزمینه ایجاد امنیت و سلامت زنان هم به عنوان هویت فردی هم در خانواده و هم در جامعه مطرح شد و رفع خشونت از زنان، رفع تبعیض و مشکلات زنان و ایجاد فرصت‌ها برای زنان به عنوان انسان‌های برابر با مردان در حقوق انسانی از طرف احزاب زنان اصولگرا مطرح و به بحث گذاشته شد.

وی افزود: مسائل خانواده، مسائل داخلی و بین المللی، نقش و جایگاه زن در شأن نظام جمهوری اسلامی و راه‌های رفته و راه‌های نرفته، خلاءها و کمبودها از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست بود.

مسوول کمیته تحقیقات و مطالعات جامعه زینب(س) در ادامه گفت: رفع خلاءهای قانونی، اصلاح قوانین موجود، رفع خشونت‌های خانگی در ابعاد مختلف جسمی، جنسی، روحی و روانی، عاطفی و احساسی، اقتصادی و سلامت زنان در خانواده و جامعه از طریق ارایه آموزش‌های لازم و فرهنگ‌سازی، سلامت ارتباطات بین فردی در خانواده و جامعه، ایجاد فرصت‌ها برای زنان، حضور پررنگ تر زنان در مراکز تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز و مدیریت‌های ارشد نظام از جمله موضوعاتی بود که از سوی احزاب زنان اصولگرا در این نشست با این کاندیدای ائتلاف ۵ نفره مطرح شد.

به گزارش ایسنا، احزاب زنان اصولگرا قصد دارد با کاندیداهای ریاست جمهوری در ارتباط با طرح مباحث زنان و خانواده نشست‌هایی برگزار کند تا دیدگاه‌ها و برنامه‌های خود را در زمینه مسائل مربوط به زنان و خانواده با آن‌ها در میان بگذارد و هم با دیدگا‌های فکری و اجرایی آنان آشنا شود.

در این نشست‌ها مسائل و مشکلات زنان در کشور مطرح می‌شود و هدفگذاری، سیاستگذاری، راهکارهای لازم و طرح‌ها و برنامه‌های مورد نیاز در ابعاد مختلف مورد نظر احزاب زنان اصولگرا به کاندیداها عرضه می‌شود.

بر اساس این گزارش، احزاب زنان اصولگرا فقط طرح کننده مسائل نیست؛ بلکه به کاندیداها اعلام می‌کند که اگرپاسخگویی به مطالبات زنان و رفع مشکلات آنان را در دستور کار خود نداشته باشند همراهی زنان را با خود نخواهند داشت.