پیام اعظم حاجی عباسی دبیر کل جامعه زینب(س) بمناسبت نهم دی ماه

امام علی(ع) فرمودند:
“العاقل ان یکون بصیر بزمانه”
خردمند کسی است که زمان خود را بشناسد

شناخت زمانه یکی از ابزار بصیرت است و بی خردی بمعنای عدم تشخیص بین حق و باطل است.

نهم دی ماه تجلی اراده ملتی شد که عقلانیت و رمز پیشرفت را در نگاه و کلام مولا و مقتدایشان جستجو کردند و همه اندیشه و فکرشان رسیدن به آرمانی معطوف شد که خمینی کبیر سالها قبل برایشان ترسیم نمود. آرمانی که در آن انقلاب و انقلابی گری اصالت اندیشه و عمل بوده و کنش انقلابی موتور محرکه و عنصر پیش برنده جامعه شناخته می شود.
اختلافات امروزی اگر در مسائل فکری باشد تشخیص حق از باطل چندان دشوار نیست اما اگر اختلافات در مسائل سیاسی باشد تشخیص *عدل از ظلم* و *حق از باطل* دشوار می باشد و نیاز به بصیرت دارد .
تقارن نهم دی با ایام فاطمیه و مطالعه و شناخت مشی سیاسی حضرت زهرا(س) و مرام مقابله با فتنه و فتنه گران که از بصیرت و بینش حضرت نشات گرفته می تواند راهنمای پیراوان فاطمه(س) در کوران فتنه ها قرار گیرد.
چرا که او برتر از هزاران مرد قدرتمند بیرق باورهای تابناک و علم پیکار با سران فتنه و ظلم را بر دوش گذاشت تا هدایت نبوی و ولایت علوی را پاس بدارد و به گوش همه تاریخ برساند.کوثر آفرینش در خط مقدم مبارزه با ظلم و باطل اعلام داشت که اگر اقدامی ننماید و فریادی نزند فتنه گران چشمان بصیرت بین مومنان حقیقی آن روز را نیز کور خواهد کرد.

حماسه نهم دی ماه ۱۳۸۸ نشان داد که حتی اگر تمام دنیا مانند سد محکمی بر سر راه عزم و اراده ملت ایران برای دست کشیدن آنها از پشتیبانی انقلاب اسلامی و ولی امر زمان بایستد ، باز هم نخواهد توانست این سیل خروشان را متوقف و مایوس نماید.
جامعه زینب(س) ضمن قدردانی و سپاس از ملت شریف ایران برای بصیرت بی نظیرشان در پاسداشت ارزش های انقلاب اسلامی، آرمانهای امام راحل(ره) و پیروی از منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، سالگرد حماسه نهم دی ماه ۱۳۸۸ را گرامی میدارد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *